Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia parafialne 28.10 - 4.11.2018

Data dodania: 2018-10-26


OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

28.10 - 4.11.2018 r.

 

 

 


·        Zapraszamy dziś na godz. 18.15 na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu nabożeństwo to o godz. 17.15.

 

·        W poniedziałek o godz. 18.00 Msza Św. w int. ks. prob. Wacława Schenka w 36. rocznicę śmierci, a o godz. 19.00 w jego intencji Requiem w rycie trydenckim w naszej świątyni.

 

·        W środę tzw. „Wieczór Świętych”: o godz. 19.30 w naszym kościele nieszpory, potem procesja z relikwiami świętych do kościoła Trójcy Świętej.

 

·        W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych– o godz. 14.30 w tym dniu nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Powstańców Śl. Początek nabożeństwa przy krzyżu.

 

·        Uwaga. Wierni, którzy w uroczystość Wszystkich Świętych nawiedzą kościół od południa i przez cały dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Św. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny pod w/w warunkami oraz po pobożnym nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych.

 

·        W piątek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz.: 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu o godz. 19.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych na cmentarzu Mater Dolorosa.

 

·        Nabożeństwa za zmarłych przez cały tydzień o 17.30. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii.

 

·        W tym miesiącu opuszcza się liturgiczny obchód pierwszego czwartku i pierwszego piątku. W sobotę rano odwiedziny chorych.

 

·        Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.


Pozostałe ogłoszenia

Galeria

Plakat informujący o dofinansowaniu projektu realizowanego przez Parafię WNMP w Bytomiu
kościół - wnętrze

Polecamy

News News News News News